• طبق تعریف انجمن بازاریابی آمریکا برند در واقع مارک ، نام ،عبارت ، طرح ، نماد و یا هر ویژگی دیگری است که مشخص کننده خدمات و یا فروشنده محصولی خاص باشد که به وسیله آن از دیگر محصولات مشابه متمایز باشد.عنوان قانونی برای برند نام تجاری است. در محصولاتی از قبیل سیستم هوشمند که متشکل از چندین دستگاه مختلف جهت کنترل ساختمان است برند مفهوم دیگری پیدا میکند.در واقع در اینجا با یک محصول روبرو نیستیم و مجموعه ای از تجهیزات و برند های مختلف با ارتباط بین همدیگر یک مجموعه را تشکیل میدهند.در این محصولات برند تجهیزات تشکیل دهنده سیستم اصلی ، اهمیت دارند. ساخت سیستم هوشمند در واقع یک مقیاس کوچکتر ساخت اتوموبیل است.بعنوان مثال در شرکت هیوندای ، این شرکت طراحی اصلی خودرو ، ساخت موتور و اسمبل نهایی آن را بر عهده دارد و قطعاتی مانند لاستیک ، باطری ، سنسور و…. در شرکت های دیگری تولید میشود.در دنیای تکنولوژی و ارتباطات نمونه بارز شرکت اپل است که از صفحه نمایش آن تا آنتن ، باطری و حتی اسمبل آن در شرکت های دیگری انجام می پذیرد و طراحی نحوه عملکردو طراحی نرم افزار بر عهده شرکت اپل است. مهمترین مساله در این جا ، انتخاب درست شرکت های سازنده و نظارت مستمر بر کیفیت آنها است تا محصولات نهایی محصولاتی قابل اطمینان باشند ، دلیل عمده برون سپاری شرکت های بزرگ . صرفه اقتصادی است.مسلما سرمایه گذاری و هزینه های R&D روی تک تک محصولات تشکیل دهنده یک محصول ( آنهم با کیفیت خوب ) بسیار گزاف خواهد بود و حتی این شرکت های بزرگ نیز ریسک چنین کاری را نمی پذیرند.
  مهمترین بخش محصولاتی که از چندین دستگاه مختلف تشکیل میشود ، سیستم کنترلی آن است. سیستم کنترلی هوشمند این شرکت PLC است PLCمطمئن ترین سیستم اتوماسیون در دنیاست که. در تمام پروژه ها از خانگی تا صنایع نفت و گاز کاربرد دارد.بهترین PLC های موجود در بازار SIEMENS آلمان و LS کره ( واحد صنعتی شرکت LG )میباشند که هر دو بنا به شرایط پروژه در سیستم های کنترلی شرکت مورد استفاده قرار میگیرند.


  مزایای PLC :
  امروزه در جهان بیشتر از این کنترلر برای راه اندازی سیستمها استفاده میشود. یکی از مزایای استفاده از PLC این است که بصورت نرم افزاری برنامه ریزی میشود. بنابراین برای تغییر عملکرد دستگاه نیازی به تغییر در ساختار سخت افزاری آن نمیباشد و به راحتی میتوان با تغییر برنامه، عملکرد دستگاه را تغییر داد. یکی دیگر از مزیتهای PLC مقاوم بودن آن در برابر نویزها و استفاده از آن در محیطهایی با شرایط دمایی نامناسب میباشد. با توجه به قابلیت اطمینان بالای این دستگاه، در سیستمهای صنعتی حساس از آن استفاده میشود، زیرا از کار افتادن اینگونه سیستمها میتواند ضرارت اقتصادی زیادی را به همراه داشته باشد. یکی دیگر از مزایای آن User Friendly بودن آن است یعنی اینکه نصب و راه اندازی آن بسیار آسان میباشد. همچنین این کنترلر بدلیل اینکه بصورت ماژولار ساخته شده است، براحتی میتوان آنرا ارتقاء داد.
  توابع عیب یاب داخلی سیستمPLC ، تشخیص و عیب یابی سیستم را بسیار سریع و راحت میکند.
  برعکس سیستمهای قدیمی در سیستمهای کنترلی جدید اگر نیاز به تغییر در نحوه کنترل یا ترتیب مراحل آن داشته باشیم، بدون نیاز به تغییر سیمبندی و تنها با نوشتن چند خط برنامه این کار را انجام میدهیم. در نتیجه وقت و هزینه بسیار بسیار اندکی صرف انجام اینکار خواهد شد
  پروسه ای که در بحث کنترلر ذکر شد ، راجع به سنسور های سیستم هوشمند صادق است.شرکت هایی مانند LS و SIEMENS که بهترین PLC های دنیا را میسازند و یا شرکت بزرگ اشنایدر که بهترین فیوز و کنتاکتور دنیا را میسازد به طور مثال در زمینه رادار حرکتی محصولی ندارند.پس اکنون برای کنترل روشنایی انوماتیک در یک خانه هوشمند باید چه کنیم؟ باید به سراغ بهترین سازنده رادار حرکتی در دنیا رفت.در تمامی موارد سنسور های هوشمند موارد بالا صادق است.سازنده یک سنسور اعلام حریق خوب ، کارت خوان خوبی نمیسازدو باید از هر کدام بهترین ها رو انتخاب کرد. البته هستند شرکت هایی که همه محصولات را میسازند ولی بعد مدت کوتاهی مجبور به جمع آوری محصولاتشان در پروژه ها میشوند.

 • مهمترین نکته در انتخاب این شرکت ها کیفیت مناسب و در دسترس بودن آنها است.اگر در انتخاب سنسوری فقط کیفیت لحاظ شود ولی در صورت خرابی هیچ نمونه ای در کشورمان موجود نباشد مسلما انتخاب درستی نخواهد بود.  تخصص ما تولید بهترین سیستم هوشمندی است که با شرایط افراد ، زیر ساخت ها و مختصات کشورمان همخوانی داشته باشد

 • رزومه ۷۰۰ واحدی مسکونی و ۲۵۰۰۰۰ متری تجاری اداری

  – استفاده از plc به عنوان مطمئن ترین سیستم کنترلی که در صنایعی مانند پتروشیمی و دریانوردی و هوانوردی و کارخانجات به عنوان منعطف ترین و با ثبات ترین سیستم کنترلی استفاده میگردد و ضریب خطا در سیستم را به صفر رسانده.
  قابلیت سفارشی ساز شدن با توجه به نیاز های واقعی و کاربردی پروژه بنا به درخواست کارفرما
  قابلیت ارتقا در آینده به روی بستر قبلی با توجه به نیاز

  – استفاده از کنترلری جنرال و جامع که در صورت نیاز میتواند با سایر پروتکل ها ارتباط برقرار نمود.

  – کارکرد مطمئن و ساده به زبان فارسی کاربر پسند برای هر سن و سال ( مانیتور لمسی 7 اینچی به زبان فارسی )

  – حفظ ساختار سنتی برق در کنار قابلیت های مدرن (قابلیت تبدیل سیستم تاسیسات الکتریکی به حالت سنتی تنها با یک کلید)

  – سیستم هشدار پیشرفته جهت ارتباط با نگهبانی ساختمان در مواقع امنیتی مانند سرقت ، حریق ، کمک اضطراری.

  – خدمات کافی و مطمئن در زمان خرابی حتی در صورت عدم وجود شرکت ( استفاده از تجهیزاتی که برقکاران معمولی ساختمان نیز قادر به کار باشند)

  – استفاده از تجهیزاتی که در بازار موجود باشند و درگیر تحریم و ورشکستگی شرکت ها نباشند .

  – استفاده از بهترین متخصصان صنعت اتوماسیون در واحد r&d شرکت با تالیفات کتب فراوان و مقاله های بین المللی.

  – عدم نویز پذیری سیستم
  سیستم هوشمندی که کاملا منطبق با استاندارد های روز و استاندارد های نظام مهندسی است ( اجرای سیستم در کانون مهندسی و نظام مهندسی ساری )

 • در این سیستم تمامی تجهیزات سیستم هوشمند علاوه بر کنترل از طریق سیستم هوشمند به صورت دستی و سنتی نیز قابل کنترل است.به طور مثال چراغ یک اتاق از طریق ریموت ، مانیتور لمسی ، اپلیکیشن موبایل و تبلت ، ارسال sms و حتی تلویزیون منزل قابل کنترل است.اگر هیچ یک از موارد بالا در دسترس نبود با خاموش کردن کلید روشنایی اتاق ، چراغ اتاق خاموش و با روشن کردن کلید ، چراغ روشن میشود.
  این در مواردی مانند کارت خوان و قفل برقی نیز صادق است.یعنی علاوه بر امکان ورود با تگ ، کارت و یا رمز ورود ، با کلید هم میتوان وارد منزل شد.
  یا حتی در انتخاب پرده اتوماتیک به صورتی سیستم آن تنظیم شده که در صورت قطع برق هم بتوان به صورت دستی آن را باز و بسته کرد.
  در واقع کلیه تجهیزات سیستم هوشمند ) hka ( قابلیت کنترل از طریق سیستم هوشمند و یا دستی را دارند و این از بزرگترین مزیت های سیستم است.

  – در صورت خرابی سیستم باید چکار کرد ؟
  در صورت خرابی ، رفع عیب و عدم وجود مشکل برای استفاده کننده گان سیستم هوشمند ، مهمترین مساله در طراحی سیستم میباشد.سیستم هوشمند ) hka ( این مشکلات را بخوبی رفع کرده است.در صورت خرابی هر یک از تجهیزات یا عملکرد ناصحیح میتوان روی مانیتور لمسی سیستم هوشمند ) hka ( که به زبان فارسی میباشد ، آن عملکرد را غیر فعال کرد. همچنین میتوان از روی تابلو سیستم هوشمند فیوز مربوط به آن امکانات را خاموش کرد و سیستم را بصورت دستی و سنتی کنترل کرد.

 • برای آموزش مصرف کنندگان کتابچه 80 صفحه ای پیش بینی شده است که تمام امکانات و نحوه استفاده را بطور کامل توضیح داده است. از طرفی سیتم با داشتن مانیتور های بزرگ 4.3 ، 7 ، 10 ، 12 ، 15 اینچی و طراحی گرافیک ساده و روان و استفاده از زبان فارسی براحتی قابلیت ارتباط با همه اقشار جامعه را دارد.همچنان که در پروژه های نصب شده افراد مسن تا افراد کم سن و سال براحتی علاوه بر کنترل تجهیزات ، تنظیمات و سناریو های مختلف سیستم را فعال و غیر فعال میکنند. این رابط کاربری آسان نقش مهمی در رزومه قابل توجه شرکت داشته است.

  عمده مشکل برقکاران با سیستم های هوشمند عدم رعایت اصول و آیین نامه ها و ضوابط نظام مهندسی در این سیستم ها است.وجود کلید هایی که به جای استفاده از سیم برق با سیم شبکه کار میکنند ) بدون توجه به نبود زیر ساخت های شبکه در کشورمان ( و یا اضافه کردن ماژول پشت کلید و پریز های برق ) این کار علاوه بر ایجاد نویز روی خط برق ، حتی بستن کلید و پریز را برای برقکاران مشکل میکند ( و یا استفاده از ماژول هوشمند برای برق رسانی و خاموش و روشن کردن تجهیزات ( کاری غیر استاندارد که در صورت خرابی ماژول کل برق آن قسمت تا تعویض کل ماژول خاموش میماند ) عملا برقکاران را از پروژه دور میکند و در صورت خرابی هیچ مجموعه ای غیر از شرکت اصلی قادر به رفع خرابی نمیباشد.( اگر فرض بر کامل بودن موجودی اجناس ، فرصت کافی ، واردات و…. باشد .)
  طراحی سیستم هوشمند ( hka ) به صورتی است که مدارات فرمان از قدرت کاملا جدا است. برای برق رسانی به مصرف کننده از رله های استاندارد finder ایتالیا استفاده میگردد که به وفور در بازار موجود است.کلید ها و پریز ها طبق اصول استاندارد سیم کشی میشوند و هیچ دخل و تصرفی در اجرای برق کاری ساختمان وجود ندارد.بهمین علت در صورت خرابی ) حتی با نبود شرکت هوشمند کاران عصر ( برقکاران براحتی همانند سیستم هوشمند میتوانند رفع عیب کنند.
  اجرای پروژه در ساختمان کانون مهندسی و نظام مهندسی ساری موید استاندارد بودن این سیستم طبق ایین نامه و ضوابط است.

 • گارانتی محصولات شرکت 18 ماه ( بدون قید و شرط )  و خدمات پس از فروش آن 10 سال میباشد. لازم به ذکر است خدمات پس از فروش شبانه روزی بوده و حتی در ایام تعطیل مشتری می تواند در صورت نیاز با شماره هایی که در اختیارش قرار داده می شود، تماس گرفته و سؤال یا مشکل احتمالی خود را توسط کارشناسان رفع نماید.

 • کارشناسان شرکت در تمامی مراحل اجرای سیستم هوشمند بصورت دائم و مستمر خدمات مورد نیاز را به مشتریان ارائه می دهند. در ابتدا خدمات مشاوره و طراحی نقشه BMS ساختمان بصورت رایگان انجام می پذیرد. پس از اجرای عملیات برقکاری، سیستم نظارت شرکت ضمن آموزش برقکاران با مراجعات مداوم به پروژه به نحوه صحیح اجرای زیر سازی سیستم هوشمند نظارت کامل دارند.
  تمامی مراحل در فرم های نظارت تنظیمی وارد می گردد و با ارسال پیامک به اطلاع کارفرما نیز می رسد.در زمان نصب سیستم پس از تحویل زیرسازی سیستم هوشمند از پیمانکار برق و تائید تیم نظارت شرکت ، مرحله آماده سازی تابلو طبق نظرات کارفرما و مشاوران و چک کردن انطباق درخواست ها با درخواست اولیه انجام می پذیرد و نصب تجهیزات آغاز میگردد.
  در انتها کار نیز شرکت پس از تحویل سیستم به کارفرما و آموزش، سیستم را در نهایت به استفاده کنندگان نهایی و خریداران واحد ساختمانی نیز آموزش و تحویل می دهد و پس از آن بصورت شبانه روزی کار خدمات پس از آن را انجام می دهد.
  تمامی مراحل در فرم های مربوطه به همراه عکس های اولیه تا انتهایی پروژه در بایگانی شرکت ثبت می گردد و در صورت درخواست کارفرما یک نسخه به ایشان تحویل داده می شود.